třída Žlutá

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 3  do 4 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to, jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

skřítek třídy Žlutá

2. třída /děti ve věku od 3 do 4 let/ se zaměřuje na:

"Duhové dýchánky" - děti se zde seznamují s novými kamarády, získávají první zkušenosti v kolektivním životě dětí, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Dolňkovou aktivitou jsou "Duhové dýchánky", které jsou zaměřeny na posilování imunity dětí - dechová cvičení a míčkování. Cílem práce ze zdravotního hlediska je získání dovednosti bráničního dýchání a to důsledným nácvikem a také správným držením těla. Denní cvičení je zpestřováno novými motivovanými cviky a speciálními pomůckami (dětské větrníky, overboly, píšťalky aj.) a zařazováním prvků jógy. V době cvičení a při spánku je v ložnici využívána eukaliptická esence. Dalšími prostředky k plnění daného cíle je denní dechová gymnastika. Cvičení posílí všechny svaly a tělo se nám za vynaloženou námahu odvděčí tím, že bude pružnější a odolnější.

"Žluťáskovy pohybové zpívánky" - Žluťáskovy pohybové zpívánky jsou zaměřeny na rozvoj hrubé motoriky, sluchového vnímání, paměti a pozitivního vztahu k hudbě a pohybu. Tyto dvě činnosti lze praktikovat i každou zvlášť, ale pokud je spojíme dohromady, budou pro děti daleko atraktivnější a zábavnější. Pohybové činnosti budou doprovázeny zpěvem, říkadly nebo hudebními nástroji. Učíme se i vnímat rytmus a reagovat na něj určitými pohyby, správně používat drobné hudební nástroje a pracovat se svým tělem.

Logopedický kroužek "Povídálek" - pro skupinu dětí se špatnou výslovností, které navštěvují logopeda. V návaznosti na práci logopeda procvičujeme správnou výslovnost jednotlivých hlásek.

Na třídě pracují paní učitelky Luďka Kopřivová, Dis., Klára Pejskarová, Mgr. Miloslava Mňuková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iryna Borysenková.

Kontaktní e-mail: ms.zlutyskritek@volny.cz

naše fotky