třída Zelená

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 4  do 5 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají, že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

skřítek třídy Zelená

3.třída je zaměřená na hudební výchovu a recyklaci :

• "S písničkou za duhou"- hudba a zpěv doprovázejí hry a mnohostranné činnosti dítěte ve všech ročních obdobích při různých činnostech. Harmonizující vliv hudby v sepětí s ostatními složkami se odráží v dalším estetickém a citovém rozvoji dítěte. Důležité je prolínání do všech částí výchovně-vzdělávací práce.

• "Recyklohraní se zelenými skřítky" – seznamujeme děti se základy Ekologie, kdy se nesnažíme pouze třídit odpad, ale také zábavnou formou chráníme životní prostředí, ať živé či neživé. Využíváme různorodé materiály, při hrách i pracovních činnostech (Pet láhve, víčka, starý papír, přírodniny, atd.). Pomáháme dětem s vytvářením kladného vztahu k naší planetě Zemi, tak aby nám všem mohla sloužit, co možná nejdéle.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• kurz plavání od listopadu 2020 do února 2021

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Buderová, Bc. Terezka Reimannová a paní učitelka Bc. Žanetka Krištofová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Vavroušková.

Kontaktní e-mail: ms.zelenyskritek@volny.cz

naše fotky