třída Fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.

skřítek třídy Fialová

4.třída je zaměřena na sportovní hry s míči a hru na zobcovou flétnu:

• "Fialový skřítek sportuje" - sportovní hry s míči nám můžou být jak v dětství, tak i v dospělosti nejenom prostředkem či pomocníkem k navázání komunikace, ale rovněž i správným motivačním prvkem pro nenásilné a zábavné zlepšení nebo udržení tělesné kondice.

• "Skřítek Flétnička učí děti" - sopránová zobcová flétna je díky lehké ovladatelnosti ideálním nástrojem pro děti předškolního věku. Je skladná, lehce se ovládá a nemusí se ladit. Počátky hry jsou spojeny s utvářením správných návyků - správný postoj a držení hudebního nástroje, správné dýchání a tvoření tónů, správná technika zakrývání dírek a v neposlední řadě i péče o zobcovou flétnu.

• Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátkyProjekt - celoroční aktivity pro předškolní děti. Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových. Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností. Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

• V předškolním věku se je hlavní potřebou dítěte především aktivita. Děti v tomto věku se rády učí nové věci. Předškolní věk můžeme označit také jako zlatý věk dětské hry. Vždyť právě hlavním prostředkem učení je herní aktivita.

Canisterapie nám zde přináší spoustu možností. Jejím hlavní úkolem je motivace dětí k úkolům a hrám. Pomáhá nám děti aktivovat a lépe je k dané činnosti zaujmout. Nicméně canisterapii v mateřské škole nemusíme využívat jen k motivaci, ale také k prohlubování vztahu se živým tvorem. Přítomnost psa, pokud jsou tyto návštěvy opakované, dokáže dítě i uklidnit. Pes zároveň dokáže být pro dítě dobrým kamarádem a je schopný jim představit svět okolo nich z jiného pohledu než rodič nebo učitel.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou pro předškolní děti
  • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování
  • kurz plavání od února 2021 do dubna 2021

Na třídě pracují paní učitelky Dagmar Kadlecová a Jeannette Soudková, DiS.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

Kontaktní e-mail: ms.fialovyskritek@volny.cz

naše fotky