třída žlutá

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 3  do 4 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to, jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

2. třída / děti ve věku od 3 do 4 let/ se zaměřuje na:

"Duhové dýchánky" - děti se zde seznamují s novými kamarády, získávají první zkušenosti v kolektivním životě dětí, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Dolňkovou aktivitou jsou "Duhové dýchánky", které jsou zaměřeny na posilování imunity dětí - dechová cvičení a míčkování. Cílem práce ze zdravotního hlediska je získání dovednosti bráničního dýchání a to důsledným nácvikem a také správným držením těla. Denní cvičení je zpestřováno novými motivovanými cviky a speciálními pomůckami (dětské větrníky, overboly, píšťalky aj.) a zařazováním prvků jógy. V době cvičení a při spánku je v ložnici využívána eukaliptická esence. Dalšími prostředky k plnění daného cíle je denní dechová gymnastika. Cvičení posílí všechny svaly a tělo se nám za vynaloženou námahu odvděčí tím, že bude pružnější a odolnější.

"Žluťáskovy pohybové zpívánky" - Žluťáskovy pohybové zpívánky jsou zaměřeny na rozvoj hrubé motoriky, sluchového vnímání, paměti a pozitivního vztahu k hudbě a pohybu. Tyto dvě činnosti lze praktikovat i každou zvlášť, ale pokud je spojíme dohromady, budou pro děti daleko atraktivnější a zábavnější. Pohybové činnosti budou doprovázeny zpěvem, říkadly nebo hudebními nástroji. Učíme se i vnímat rytmus a reagovat na něj určitými pohyby, správně používat drobné hudební nástroje a pracovat se svým tělem.

Logopedický kroužek "Povídálek" - pro skupinu dětí se špatnou výslovností, které navštěvují logopeda. V návaznosti na práci logopeda procvičujeme správnou výslovnost jednotlivých hlásek.

Na třídě pracují paní učitelky Luďka Kopřivová, Dis., Klára Pejskarová, Mgr. Miloslava Mňuková a školní asistentka Zuzana Petrdlíková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Tereza Cabicarová.

Kontaktní e-mail: ms.zlutyskritek@volny.cz