Třída žlutá

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 3  do 4 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to, jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

2. třída / děti ve věku od 3 do 4 let/ se zaměřuje na:

"Duhové dýchánky" - děti se zde seznamují s novými kamarády, získávají první zkušenosti v kolektivním životě dětí, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Dolňkovou aktivitou jsou "Duhové dýchánky", které jsou zaměřeny na posilování imunity dětí - dechová cvičení a míčkování. Cílem práce ze zdravotního hlediska je získání dovednosti bráničního dýchání a to důsledným nácvikem a také správným držením těla. Denní cvičení je zpestřováno novými motivovanými cviky a speciálními pomůckami (dětské větrníky, overboly, píšťalky aj.) a zařazováním prvků jógy. V době cvičení a při spánku je v ložnici využívána eukaliptická esence. Dalšími prostředky k plnění daného cíle je denní dechová gymnastika. Cvičení posílí všechny svaly a tělo se nám za vynaloženou námahu odvděčí tím, že bude pružnější a odolnější.

Na třídě pracují paní učitelky Luďka Kopřivová, Dis., Mgr. Miloslava Mňuková a Miroslava Nováková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

paní učitelka Luďka Kopřivová, Di.

Žlutá třída

paní učitelka Mgr. Míla Mňuková a paní učitelka Dobra Králová

třída žlutých skřítků

21. 05. 2019

Týden dětské radosti - na co se těšíme ;-)

v pondělí 27.5.2019 bude na školní zahradě maškarní karneval s hudebním doprovodem - zveme všechny rodiče, aby si oslavu s námi užili v úterý 28.5.2019 bude na školní zahradě piknik a skákací hrad od 8,00 hod do15,30 hod ve středu 29.5.2019 v 8,00 hod jedou děti z celé školky na výlet do Fajn parku v Chlumci nad Cidlinou- na oběd se vrací červená, žlutá, zelená a fialová třída. Oranžová a modrá se vrací kolem 14,00 hod. Cena 250 Kč. ve čtvrtek 30.5.2018 si dáme nanuka a od 15,30 hod bude na školní zahradě Akademie - zveme všechny babičky, dědečky, tetičky a strýčky aby se přišli podívat v pátek spí ve školce děti ze zelené třídy
20. 05. 2019

FIALOVÁ TŘÍDA ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ POSÍLÁ POZDRAV

První noc jsme zvládly skoro bez slziček. Úkáplo jen par kapiček, ale ty byli rychle zažehnány. Ráno už na nás vykukovalo slunce a hezky hřálo. Rozhodli jsme se, že si pohrajeme na hřišti a pak po obědě (vepřové na paprice s knedlikem) nás čekala menší výšlap ke kostelu sv. Matouše. Cestou jsme se kochali krásným výhledem. K večeři šunkafleky, pohádka a  pak spánek. Jsou velmi stateční. Všichni posílají veliké 💋💋💋.  P.S.: Přikládám pár fotek. Na fotoaparátu jich mám více, ale bohužel tu nejde Wi-Fi tak alespoň pár přes data.