Třída žlutá

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 3  do 4 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to, jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

2. třída / děti ve věku od 3 do 4 let/ se zaměřuje na:

"Duhové dýchánky" - děti se zde seznamují s novými kamarády, získávají první zkušenosti v kolektivním životě dětí, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Dolňkovou aktivitou jsou "Duhové dýchánky", které jsou zaměřeny na posilování imunity dětí - dechová cvičení a míčkování. Cílem práce ze zdravotního hlediska je získání dovednosti bráničního dýchání a to důsledným nácvikem a také správným držením těla. Denní cvičení je zpestřováno novými motivovanými cviky a speciálními pomůckami (dětské větrníky, overboly, píšťalky aj.) a zařazováním prvků jógy. V době cvičení a při spánku je v ložnici využívána eukaliptická esence. Dalšími prostředky k plnění daného cíle je denní dechová gymnastika. Cvičení posílí všechny svaly a tělo se nám za vynaloženou námahu odvděčí tím, že bude pružnější a odolnější.

Na třídě pracují paní učitelky Luďka Kopřivová, Dis., Mgr. Miloslava Mňuková a Miroslava Nováková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

Žluťáčci s paní učitelkou Luďkou a Mirkou

paní ředitelka Mgr. Míla Mňuková a paní učitelka Luďka Kopřivová, DiS

paní ředitelka Mgr. Miloslava Mňuková

žlutá třída

paní učitelka Luďka Kopřivová, DiS

Žlutá třída

třída žlutých skřítků

07. 01. 2020

DUHOVÉ KLUBÍČKO

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 23.1.2020 od 15,00 hod do 16,00 hod v červené třídě. Další Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 27.2.2020.

Celá aktualita »

06. 01. 2020

KURZ LYŽOVÁNÍ

Ve středu 8.1.2020 začíná kurz lyžování. Rodiče lyžařů přinesou potvrzení o seřízení lyží do 20.12.2019 a předají jej paní učitelce na své třídě.

Celá aktualita »