Třída žlutá

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 3  do 4 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to, jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

2. třída / děti ve věku od 3 do 4 let/ se zaměřuje na:

"Duhové dýchánky" - děti se zde seznamují s novými kamarády, získávají první zkušenosti v kolektivním životě dětí, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Dolňkovou aktivitou jsou "Duhové dýchánky", které jsou zaměřeny na posilování imunity dětí - dechová cvičení a míčkování. Cílem práce ze zdravotního hlediska je získání dovednosti bráničního dýchání a to důsledným nácvikem a také správným držením těla. Denní cvičení je zpestřováno novými motivovanými cviky a speciálními pomůckami (dětské větrníky, overboly, píšťalky aj.) a zařazováním prvků jógy. V době cvičení a při spánku je v ložnici využívána eukaliptická esence. Dalšími prostředky k plnění daného cíle je denní dechová gymnastika. Cvičení posílí všechny svaly a tělo se nám za vynaloženou námahu odvděčí tím, že bude pružnější a odolnější.

Na třídě pracují paní učitelky Luďka Kopřivová, Dis., Mgr. Miloslava Mňuková a Miroslava Nováková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

Žluťáčci s paní učitelkou Luďkou a Mirkou

paní ředitelka Mgr. Míla Mňuková a paní učitelka Luďka Kopřivová, DiS

paní ředitelka Mgr. Miloslava Mňuková

žlutá třída

paní učitelka Luďka Kopřivová, DiS

Žlutá třída

třída žlutých skřítků

06. 11. 2019

Ukládání zahrady k zimnímu spánku

Společný úklid školní zahrady s rodiči i dětmi bude v sobotu 23. 11. 2019 od 9,00 hod, kdy děti budou mít připravené soutěže a hopsání na skákacím hradu, rodiče nám mezitím pomohou s úklidem školní zahrady. Všichni dostanou občerstvení a nakonec párek s hořčicí nabo kečupem, nebude chybět ani ohýnek a opékání buřtů. Moc se těšíme, že se zase po roce sejdeme a užijeme si podzimní dopoledne :-). Ještě chceme poprosit, kdo může, ať si přinese hrábě nebo jiné pomůcky na úklid - ve školce nemáme tolik vybavení :-).
30. 10. 2019

DUHOVÉ KLUBÍČKO - z důvodu nemoci odloženo!!!

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 31. 10. 2019 z důvodu nemoci paní učitelky nebude -náhradní termín vám včas oznámíme. Děkujeme za pochopení.

Celá aktualita »