Třída žlutá

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 3  do 4 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to, jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

2. třída / děti ve věku od 3 do 4 let/ se zaměřuje na:

"Duhové dýchánky" - děti se zde seznamují s novými kamarády, získávají první zkušenosti v kolektivním životě dětí, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Dolňkovou aktivitou jsou "Duhové dýchánky", které jsou zaměřeny na posilování imunity dětí - dechová cvičení a míčkování. Cílem práce ze zdravotního hlediska je získání dovednosti bráničního dýchání a to důsledným nácvikem a také správným držením těla. Denní cvičení je zpestřováno novými motivovanými cviky a speciálními pomůckami (dětské větrníky, overboly, píšťalky aj.) a zařazováním prvků jógy. V době cvičení a při spánku je v ložnici využívána eukaliptická esence. Dalšími prostředky k plnění daného cíle je denní dechová gymnastika. Cvičení posílí všechny svaly a tělo se nám za vynaloženou námahu odvděčí tím, že bude pružnější a odolnější.

Na třídě pracují paní učitelky Dobra Králová a Mgr. Miloslava Mňuková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

Žlutá třída

paní učitelka Mgr. Míla Mňuková a paní učitelka Dobra Králová

třída žlutých skřítků

23. 05. 2018

Pozdrav ze školy v přírodě z Pádolí

Za námi je středa a další den plný her. Dopoledne jsme stavěli domečky pro skřítky a někteří skřítkové už se i nastěhovali. Odpoledne nás navštívil pan Beran. Je to někdo, jako hajný Robátko a vyprávěl nám moooc zajímavých věcí o zvířatech a lesu. Následně nás čekala báječná projížďka na opravdických koních. To byl zážitek! Mějte se krásně rodičové a nesmutněte, protože my také nesmutníme, nemáme na to čas. PS: Technická chybička se vloudila. Posíláme zbylé fotky...a že jich je:-)
23. 05. 2018

ZUŠ OPEN ve školce

Ve čtvrtek  24.5.2018 v 9,30 hod a v 10,0 hod bude ve školce jarní koncert v rámci celorepublikového projektu ZUŠ OPEN. Vystoupí žáci ZUŠ Havlíčkova ulice pod vedením paní učitelky Radky Rubešové.