Třída zelená

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 4  do 5 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají, že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

3.třída je zaměřená na hudební výchovu a recyklaci :

• "S písničkou za duhou"- hudba a zpěv doprovázejí hry a mnohostranné činnosti dítěte ve všech ročních obdobích při různých činnostech. Harmonizující vliv hudby v sepětí s ostatními složkami se odráží v dalším estetickém a citovém rozvoji dítěte. Důležité je prolínání do všech částí výchovně-vzdělávací práce.
  • "Recyklohraní se zelenými skřítky" – seznamujeme děti se základy Ekologie, kdy se nesnažíme pouze třídit odpad, ale také zábavnou formou chráníme životní prostředí, ať živé či neživé. Využíváme různorodé materiály, při hrách i pracovních činnostech (Pet láhve, víčka, starý papír, přírodniny, atd.). Pomáháme dětem s vytvářením kladného vztahu k naší planetě Zemi, tak aby nám všem mohla sloužit, co možná nejdéle.

• "Za písničkou s flétničkou" - zobcová flétna je nástrojem i pro nejmenší muzikanty. Uvádí hravou formou děti do světa tónů, nenásilně rozvíjí muzikálnost, tvořivost, smysl pro rytmus a estetické cítění. Děti se naučí jak správně pracovat s dechem a zároveň se rozvíjí motorika prstů. Důležitý je pozitivní vliv na dýchací ústrojí a rozvoj řeči. S dětmi pracuje paní učitelka Lucie Marholdová.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• kurz plavání od března do května 2019

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Buderová a Bc. Terezka Reimannová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Martina Ešnerová.

Toníček a Květuška

prožitkové učení v zelené třídě

Za písničkou s flétničkou - paní učitelka Lucie Marholdová

máme živé želvičky

Duha v Zelené třídě

paní učitelka Bc. Terezka Reimannová

Ekologická škola Pardubického kraje 4. stupně - Zelený ParDoubek

paní učitelka Ivana Buderová

21. 01. 2019

potvrzení

Potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v MŠ za rok 2018 si můžete vyzvednout od 21.1.2019 na svých třídách. Děti, které už nechodí do školky, budou mít potvrzení v kanceláři MŠ. Týká se to dětí, které v roce 2018 platily školné!
18. 01. 2019

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Ve čtvrtek 14.3.2019 a 21.3.2019 bude ve školce Den otevřených dveří. V 9,00 hod, v  10,00 hod a v 11,00 hod se uskuteční komentovaná prohlídka školky s  paní ředitelkou Mgr. Miloslavou Mňukovou, kde budou rodiče informováni o  zápise do MŠ. Zveme rodiče na návštěvu naší školky, kde se o nás dozvíte více. Odpoledne od 15,00 hod do 16,00 hod bude po oba dva dny Duhové klubíčko pro děti, které nastoupí do MŠ v příštím školním roce. Přijďte se podívat - těšíme se na Vás :-).