Třída zelená

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 4  do 5 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají, že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

3.třída je zaměřená na hudební výchovu a recyklaci :

• "S písničkou za duhou"- hudba a zpěv doprovázejí hry a mnohostranné činnosti dítěte ve všech ročních obdobích při různých činnostech. Harmonizující vliv hudby v sepětí s ostatními složkami se odráží v dalším estetickém a citovém rozvoji dítěte. Důležité je prolínání do všech částí výchovně-vzdělávací práce.
  • "Recyklohraní se zelenými skřítky" – seznamujeme děti se základy Ekologie, kdy se nesnažíme pouze třídit odpad, ale také zábavnou formou chráníme životní prostředí, ať živé či neživé. Využíváme různorodé materiály, při hrách i pracovních činnostech (Pet láhve, víčka, starý papír, přírodniny, atd.). Pomáháme dětem s vytvářením kladného vztahu k naší planetě Zemi, tak aby nám všem mohla sloužit, co možná nejdéle.

• "Za písničkou s flétničkou" - zobcová flétna je nástrojem i pro nejmenší muzikanty. Uvádí hravou formou děti do světa tónů, nenásilně rozvíjí muzikálnost, tvořivost, smysl pro rytmus a estetické cítění. Děti se naučí jak správně pracovat s dechem a zároveň se rozvíjí motorika prstů. Důležitý je pozitivní vliv na dýchací ústrojí a rozvoj řeči. S dětmi pracuje paní učitelka Lucie Marholdová.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• kurz plavání od března do května 2019

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Buderová a Bc. Terezka Reimannová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Martina Ešnerová.

Toníček a Květuška

prožitkové učení v zelené třídě

Za písničkou s flétničkou - paní učitelka Lucie Marholdová

máme živé želvičky

Duha v Zelené třídě

paní učitelka Bc. Terezka Reimannová

Ekologická škola Pardubického kraje 4. stupně - Zelený ParDoubek

paní učitelka Ivana Buderová

12. 03. 2019

zápis dětí do mateřské školy

Sběr vyplněných žádostí v mateřských školách je 6. 5. 2019 – 7. 5. 2019 od 8:00–12:30 hod a od 13:00–16:00 hod. Přihlášku pro zápis dítěte do mateřské školy (žádost) je možné získat pouze vyplněním elektronické žádosti na těchto internetových stránkách https://zapisy.pardubice.eu/prijimaci-rizeni  v období od 16. 4. – 7. 5. 2019. Vše o zápise do MŠ najdete na stránkách: https://zapisy.pardubice.eu/prijimaci-rizeni
05. 03. 2019

focení ve školce

V úterý 26.3.2019 od 8,00 hod se budou fotit děti k svátku maminek a na společné foto. Ukázku fotografií najdete po rozkliknutí odkazu.