Třída zelená

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 4  do 5 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají, že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

3.třída je zaměřená na hudební výchovu a logopedii :

• "S písničkou za duhou"- hudba a zpěv doprovázejí hry a mnohostranné činnosti dítěte ve všech ročních obdobích při různých činnostech. Harmonizující vliv hudby v sepětí s ostatními složkami se odráží v dalším estetickém a citovém rozvoji dítěte. Důležité je prolínání do všech částí výchovně-vzdělávací práce.
  • "Recyklohraní se zelenými skřítky" – seznamujeme děti se základy Ekologie, kdy se nesnažíme pouze třídit odpad, ale také zábavnou formou chráníme životní prostředí, ať živé či neživé. Využíváme různorodé materiály, při hrách i pracovních činnostech (Pet láhve, víčka, starý papír, přírodniny, atd.). Pomáháme dětem s vytvářením kladného vztahu k naší planetě Zemi, tak aby nám všem mohla sloužit, co možná nejdéle.

• EKOŠKOLKA:

Program Ekoškola pro MŠ je v České republice otevřen pro všechny zájemce od ledna 2015. Jejich uvedení do mateřských škol předcházelo dvouleté testování.

Jádrem programu Ekoškola je metodika 7 kroků, která staví na aktivitě dětí a jejich spolupráci s učiteli, rodiči, vedením školy, provozními zaměstnanci a dalšími členy místní komunity. Díky spojení metodiky 7 kroků s konkrétními tématy je Ekoškola na celém světě oceňována jako program, který přináší výsledky na mnoha úrovních:

• Dělá školu šetrnější k životnímu prostředí.
  • Umožňuje žákům, dětem rozvíjet dovednosti a návyky, klíčové kompetence užitečné pro jejich další život.
  • Posiluje demokracii ve škole a partnerský přístup dospělých a dětí.
  • Pomáhá zapojovat místní komunitu do života školy a školu do života komunity.

Na mezinárodní úrovni koordinuje program Ekoškola nezisková organizace Foundation for Environmental Education (FEE) a v České republice od roku 2005 TEREZA. Program probíhá pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstva životního prostředí.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• od září 2017 jsme v projektu Ekoškolka
  • kurz plavání od března do května 2018

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Buderová a Bc. Terezka Reimannová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Martina Ešnerová.

máme živé želvičky

Tereza

Těším se do Ekoškolky. Vše co se ve školce dozvím, můžu naučit mámu i tátu.

Herna

Duha v Zelené třídě

paní učitelka Bc. Terezka Reimannová

Ekologická škola Pardubického kraje 4. stupně - Zelený ParDoubek

paní učitelka Ivana Buderová

15. 12. 2017

vánoční besídky a živý Betlém

V úterý 19.12.2017 od 15,30 hod budou ve školce vánoční besídky a na závěr si všichni společně zazpíváme u živého Betlému na školní zahradě. Dopoledne bude ve školce "Vánoční tvoření" a budeme vybírat 50 Kč.
14. 12. 2017

vánoční prázdniny

V době Vánočních prázdnin bude školka uzavřena od 23.12.2017 do pondělí 1.1.2018. V úterý 2.1.2018 je ve školce prázdninový provoz. Všem přejeme klidné a radostné vánoční svátky a šťastný nový rok 2018.