Třída zelená

V této třídě je zapsáno 26 dětí a pracuje se podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Děti ve věku od 4  do 5 let se seznamují s novým prostředím, poznávají nové kamarády a získávají první zkušenosti v mateřské škole. Děti poznávají sebe sama, vlastní zájmy, ale vedeme je také k podílení se na společném životě a činnostech v MŠ i rodině, učí se akceptovat a tolerovat druhé, spolupracovat s nimi. Děti tu poznávají, že mohou svůj pobyt v MŠ ovlivňovat, jednat svobodně, ale i to, že za to jak se rozhodnou a co udělají, odpovídají.

3.třída je zaměřená na hudební výchovu a recyklaci :

• "S písničkou za duhou"- hudba a zpěv doprovázejí hry a mnohostranné činnosti dítěte ve všech ročních obdobích při různých činnostech. Harmonizující vliv hudby v sepětí s ostatními složkami se odráží v dalším estetickém a citovém rozvoji dítěte. Důležité je prolínání do všech částí výchovně-vzdělávací práce.
  • "Recyklohraní se zelenými skřítky" – seznamujeme děti se základy Ekologie, kdy se nesnažíme pouze třídit odpad, ale také zábavnou formou chráníme životní prostředí, ať živé či neživé. Využíváme různorodé materiály, při hrách i pracovních činnostech (Pet láhve, víčka, starý papír, přírodniny, atd.). Pomáháme dětem s vytvářením kladného vztahu k naší planetě Zemi, tak aby nám všem mohla sloužit, co možná nejdéle.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• kurz plavání od března do května 2018

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Buderová a Bc. Terezka Reimannová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Martina Ešnerová.

máme živé želvičky

Herna

Duha v Zelené třídě

paní učitelka Bc. Terezka Reimannová

Ekologická škola Pardubického kraje 4. stupně - Zelený ParDoubek

paní učitelka Ivana Buderová

24. 09. 2018

Táborák se Zeleňáky

Ve středu 3. 10. 2018 budeme opékat buřtíky. Pro děti jsou vuřty zajištěny. Rodiče prosíme, zda by přinesli nějaké dobroty slané či sladké. Děti se mohou zúčastnit pouze s dospělým doprovodem!!! Sraz bude na školní zahradě v 16.00hod. Rozloučíme se kolem 18.00hod.
11. 09. 2018

odpolední kurz plavání

V úterý 18.9.2018 začíná odpolední kurz plavání pro předškoláky.