Třída oranžová

Tuto třídy navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. I v této třídách se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

5. třída je zaměřena na tvořivou činnost z keramické hlíny a logopedické chvilky :

• "Oranžový skřítek modeluje a tvoří z keramické hlíny" - děti si zkouší a osvojí různé techniky práce s keramickou hlínou i jiným netradičním materiálem. Modelování vede k rozvoji jemné motoriky, podporuje prostorovou představivost a fantazii dětí. Výrobky budou zdobit školku i domovy dětí.

• "Duhové rozcvičky pro mrštné jazýčky" - logopedické chvilky jsou součástí denního kontaktu učitelky s celou skupinou dětí v Ranním kruhu. Obsah se váže ke světu dětí. Dětí se učí vědomě ovládat mimické svaly a mluvidla. Nejde o diagnostiku ani o nápravu hlásek v řeči dítěte.

Dále si zde děti mohou vybrat:
    • školy v přírodě v Krkonoších nebo v Železných horách - Horní Bradlo
    • kurz angličtiny s lektorkou
    • kurz keramiky
    • v zimních měsících kurz bruslení
    • kurz lyžování
  • Na třídě pracují paní učitelky Olga Lengálová a Zorka Sekyrková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

paní učitelka Olinka Lengálová

paní učitelky Zorka a Olinka

oranžová třída

paní učitelka Zorka Sekyrková

oranžový skřítek

21. 11. 2018

Úklid zahrady

V sobotu 24. 11. 2018 od 9.00 hod zveme rodiče s dětmi na společné Ukládání zahrady k zimnímu spánku. Pro děti budou připraveny soutěže a skákací hrad, pro všechny bude občerstvení na zahradě a po úklidu ve třídě, kde posedíme, dáme si párek, čajík a perníček. Prosíme rodiče, kteří mají možnost, aby si donesli své vlastní hrábě, předem moc děkujeme za pomoc.  Na všechny se moc těšíme!
21. 11. 2018

výlet na zámek Potštejn

Ve středu 28. 11. 2018 jedou děti ze zelené, fialové, oranžové a modré třídy na výlet na zámek Potštejn. Odjíždíme v 7,45 hod od školky. Vybíráme celkem 250 Kč.