Třída oranžová

Tuto třídy navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. I v této třídách se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

5. třída je zaměřena na tvořivou činnost z keramické hlíny a logopedické chvilky :

• "Oranžový skřítek modeluje a tvoří z keramické hlíny" - děti si zkouší a osvojí různé techniky práce s keramickou hlínou i jiným netradičním materiálem. Modelování vede k rozvoji jemné motoriky, podporuje prostorovou představivost a fantazii dětí. Výrobky budou zdobit školku i domovy dětí.

• "Duhové rozcvičky pro mrštné jazýčky" - logopedické chvilky jsou součástí denního kontaktu učitelky s celou skupinou dětí v Ranním kruhu. Obsah se váže ke světu dětí. Dětí se učí vědomě ovládat mimické svaly a mluvidla. Nejde o diagnostiku ani o nápravu hlásek v řeči dítěte.

Dále si zde děti mohou vybrat:
    • školy v přírodě v Krkonoších nebo v Železných horách - Horní Bradlo
    • kurz angličtiny s lektorkou
    • kurz keramiky
    • v zimních měsících kurz bruslení
    • kurz lyžování
  • Na třídě pracují paní učitelky Zorka Sekyrková a Mgr. Daniela Petrová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

tn_obrazek_755.jpg

tn_obrazek_753.jpg

tn_obrazek_752.jpg

tn_obrazek_751.jpg

paní učitelka Zorka Sekyrková

tn_obrazek_744.jpg

paní učitelka Mgr. Danielka Petrová

oranžový skřítek

06. 11. 2019

Ukládání zahrady k zimnímu spánku

Společný úklid školní zahrady s rodiči i dětmi bude v sobotu 23. 11. 2019 od 9,00 hod, kdy děti budou mít připravené soutěže a hopsání na skákacím hradu, rodiče nám mezitím pomohou s úklidem školní zahrady. Všichni dostanou občerstvení a nakonec párek s hořčicí nabo kečupem, nebude chybět ani ohýnek a opékání buřtů. Moc se těšíme, že se zase po roce sejdeme a užijeme si podzimní dopoledne :-). Ještě chceme poprosit, kdo může, ať si přinese hrábě nebo jiné pomůcky na úklid - ve školce nemáme tolik vybavení :-).
30. 10. 2019

DUHOVÉ KLUBÍČKO - z důvodu nemoci odloženo!!!

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 31. 10. 2019 z důvodu nemoci paní učitelky nebude -náhradní termín vám včas oznámíme. Děkujeme za pochopení.

Celá aktualita »