Třída oranžová

Tuto třídy navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. I v této třídách se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

5. třída je zaměřena na tvořivou činnost z keramické hlíny a logopedické chvilky :

• "Oranžový skřítek modeluje a tvoří z keramické hlíny" - děti si zkouší a osvojí různé techniky práce s keramickou hlínou i jiným netradičním materiálem. Modelování vede k rozvoji jemné motoriky, podporuje prostorovou představivost a fantazii dětí. Výrobky budou zdobit školku i domovy dětí.

• "Duhové rozcvičky pro mrštné jazýčky" - logopedické chvilky jsou součástí denního kontaktu učitelky s celou skupinou dětí v Ranním kruhu. Obsah se váže ke světu dětí. Dětí se učí vědomě ovládat mimické svaly a mluvidla. Nejde o diagnostiku ani o nápravu hlásek v řeči dítěte.

Dále si zde děti mohou vybrat:
    • školy v přírodě v Krkonoších nebo v Železných horách - Horní Bradlo
    • kurz angličtiny s lektorkou
    • kurz keramiky
    • v zimních měsících kurz bruslení
    • kurz lyžování
  • Na třídě pracují paní učitelky Olga Lengálová a Zorka Sekyrková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

paní učitelka Olinka Lengálová

paní učitelky Zorka a Olinka

oranžová třída

paní učitelka Zorka Sekyrková

oranžový skřítek

27. 06. 2018

těšíme se na prázdniny

V době letních prázdnin bude mateřská škola otevřena ve dnech 2. - 4.7., 13. - 17.8. a poslední týden od 27. do 31.8.2018. Přejeme všem krásné prázdniny a dovolenou a šťastný návrat z cest.
22. 06. 2018

Turnaj o pohár náměstka primátora

V pátek 22.6.2018 se naši předškoláci zúčastnili turnaje v hokejbale o pohár náměstka primátora a vybojovali krásné DRUHÉ MÍSTO! Gratulujeme!!!