Třída oranžová

Tuto třídy navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. I v této třídách se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

5. třída je zaměřena na tvořivou činnost z keramické hlíny a logopedické chvilky :

• "Oranžový skřítek modeluje a tvoří z keramické hlíny" - děti si zkouší a osvojí různé techniky práce s keramickou hlínou i jiným netradičním materiálem. Modelování vede k rozvoji jemné motoriky, podporuje prostorovou představivost a fantazii dětí. Výrobky budou zdobit školku i domovy dětí.

• "Duhové rozcvičky pro mrštné jazýčky" - logopedické chvilky jsou součástí denního kontaktu učitelky s celou skupinou dětí v Ranním kruhu. Obsah se váže ke světu dětí. Dětí se učí vědomě ovládat mimické svaly a mluvidla. Nejde o diagnostiku ani o nápravu hlásek v řeči dítěte.

Dále si zde děti mohou vybrat:
    • školy v přírodě v Krkonoších nebo v Železných horách - Horní Bradlo
    • kurz angličtiny s lektorkou
    • kurz keramiky
    • v zimních měsících kurz bruslení
    • kurz lyžování
  • Na třídě pracují paní učitelky Olga Lengálová a Zorka Sekyrková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

paní učitelka Olinka Lengálová

paní učitelky Zorka a Olinka

oranžová třída

paní učitelka Zorka Sekyrková

oranžový skřítek

24. 05. 2018

Pozdrav ze školy v přírodě z Pádolí

Zdravíme Vás všechny z Pádolí. Dnes jsme dopoledne šli hledat Dádu s Katkou, které nám schovaly cestou úkoly. Na konci cesty jsme našli nejenom obě dospělačky, ale dokonce v lese na paloučku ležely pro každého puzzle. Po dobrém obědě jsme popřáli Vanesce a Janičce k svátku. Odpoledne jsme plnili olympijské-pádolské disciplíny a kdo vše zvládnul, čekala ho odměna v podobě diplomu, dobrůtek a balónku.
24. 05. 2018

DUHOVÉ KLUBÍČKO

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 3.5.2018, 24.5.2018 a 7.6.2018 v 1.třídě - červené od 15 do 16,00 hod.

Celá aktualita »