třída oranžová

Tuto třídy navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. I v této třídách se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

5. třída je zaměřena na tvořivou činnost z keramické hlíny a logopedické chvilky :

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Tereza Cabicarová.

• "Oranžový skřítek modeluje a tvoří z keramické hlíny" - děti si zkouší a osvojí různé techniky práce s keramickou hlínou i jiným netradičním materiálem. Modelování vede k rozvoji jemné motoriky, podporuje prostorovou představivost a fantazii dětí. Výrobky budou zdobit školku i domovy dětí.

• Ferda a rozvoj emoční a sociální inteligence: Emoce provázejí každého člověka již od jeho narození. Čím je dítě starší, tím více vnímá své okolí a reaguje na ně svými emocemi. Děti společně s plyšovým žabákem Ferdou poznávají emoce, pojmenovávají je a učí se s nimi vypořádat, a to během celého roku a za pomoci nejrůznějších pohádek, aktivit a úkolů.

• Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo v Železných horách - Horní Bradlo
    • kurz angličtiny s lektorkou
    • kurz keramiky
    • v zimních měsících kurz bruslení
    • kurz lyžování
    • kurz plavání každé úterý odpoledne

Na třídě pracují paní učitelky Mgr. Daniela Petrová, Bc. Petra Hellerová a pedagogická asistentka Soňa Černá.

Kontaktní e-mail: ms.oranzovyskritek@volny.cz