Třída oranžová

Tuto třídy navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. I v této třídách se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

5. třída je zaměřena na tvořivou činnost z keramické hlíny a logopedické chvilky :

• "Oranžový skřítek modeluje a tvoří z keramické hlíny" - děti si zkouší a osvojí různé techniky práce s keramickou hlínou i jiným netradičním materiálem. Modelování vede k rozvoji jemné motoriky, podporuje prostorovou představivost a fantazii dětí. Výrobky budou zdobit školku i domovy dětí.

• "Duhové rozcvičky pro mrštné jazýčky" - logopedické chvilky jsou součástí denního kontaktu učitelky s celou skupinou dětí v Ranním kruhu. Obsah se váže ke světu dětí. Dětí se učí vědomě ovládat mimické svaly a mluvidla. Nejde o diagnostiku ani o nápravu hlásek v řeči dítěte.

Dále si zde děti mohou vybrat:
    • školy v přírodě v Krkonoších nebo v Železných horách - Horní Bradlo
    • kurz angličtiny s lektorkou
    • kurz keramiky
    • v zimních měsících kurz bruslení
    • kurz lyžování
  • Na třídě pracují paní učitelky Olga Lengálová a Zorka Sekyrková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

paní učitelka Olinka Lengálová

paní učitelky Zorka a Olinka

oranžová třída

paní učitelka Zorka Sekyrková

oranžový skřítek

24. 09. 2018

Táborák se Zeleňáky

Ve středu 3. 10. 2018 budeme opékat buřtíky. Pro děti jsou vuřty zajištěny. Rodiče prosíme, zda by přinesli nějaké dobroty slané či sladké. Děti se mohou zúčastnit pouze s dospělým doprovodem!!! Sraz bude na školní zahradě v 16.00hod. Rozloučíme se kolem 18.00hod.
11. 09. 2018

odpolední kurz plavání

V úterý 18.9.2018 začíná odpolední kurz plavání pro předškoláky.