Třída modrá

Tuto třídu navštěvuje 26 dětí ve věku od 5 do 6 let a děti s odkladem školní docházky.I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Program je zaměřen na přípravu dětí na vstup do školy, na rozvíjení samostatnosti a sebevědomí.

6. třída je zaměřena na výlety a vycházky do okolí školky a Pardubic + hudební zaměření :

• "Za barvami duhy" - seznamujeme děti s  blízkým i vzdáleným okolím Pardubic - výlety, vycházky. Zaměřujeme se na tělesný rozvoj dítěte a správné chování v přírodě.
  • "S písničkou je hezčí svět" - zaměřuje se na hudebně pohybové a taneční hry, instrumentální hru na nástroje. Smyslem hudebně pohybové výchovy je rozvíjet pohybové dovednosti dětí v souladu s hudbou a prostřednictvím tohoto hudebně pohybového projevu poskytnout dětem příležitost k emocionálnímu sebevyjádření, umožnit jim poznávání a ověřování hudebních zákonitostí, rozvíjet jejich kreativní schopnosti a estetické cítění, dopřát jim příležitost relaxace a vzájemné komunikace prostřednictvím hudby.
  • "Sboreček Duhoví skřítci" - Sbor Duhoví skřítci byl založen v roce 2013 pod vedením paní učitelky Lucie Scirankové. Děti, které rády zpívají a mají hlasové a sluchové předpoklady chodí do sboru jednou týdně. Děti se učí správnému držení těla, dýchání a tvoření tónu. Děti zpívají i písničky dle svého výběru, které se zařazují do repertoáru na vyspoupení.Připravujeme s dětmi každoročně veřejná vysoupení : Vánoční vystoupení, Holická Mateřinka, festival Zrcadlo umění, a záverečný koncert na Akademii školky.
  • Třída je zapojena do projektu "Nejsme z Marsu".

O projektu "Nejsem z Marsu" najdete více  na stránkách http://www.konep.cz/projekty/nejsem-z-marsu.htm.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou
  • kurz keramiky
  • v zimních měsících kurz bruslení
  • v zimních měsících kurz lyžování

Na třídě pracují paní učitelky Hana Rennétová a Lucie Sciranková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Martina Ešnerová.

Děti z modré třídy v ateliéru ADHD

paní učitelka Hanka Rennétová

paní učitelka Lucka Sciranková

modrá třída

Logolink  k projektu ''Nejsem z Marsu''

21. 06. 2019

těšíme se na prázdniny

V době letních prázdnin bude mateřská škola otevřena ve dnech 1. - 4.7., 29.7. - 2.8. a poslední týden od 26. do 30.8.2019. Přejeme všem krásné prázdniny a dovolenou a šťastný návrat z cest.
12. 06. 2019

blahopřejeme

Blahopřejeme Michalce oranžové třídy k 2. místu ve výtvarné soutěži.