Třída fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.

4.třída je zaměřena na sportovní hry s míči a Duhové muzicírování:

• "Fialový skřítek sportuje" - sportovní hry s míči nám můžou být jak v dětství, tak i v dospělosti nejenom prostředkem či pomocníkem k navázání komunikace, ale rovněž i správným motivačním prvkem pro nenásilné a zábavné zlepšení nebo udržení tělesné kondice.
  • "KUTÍLEK" –VÝTVARNĚ PRACOVNÍ KROUŽEK
    výtvarně-pracovní kroužek neslouží pouze k výtvarné činnosti, ale i k rozvoji kladného vztahu k životnímu prostředí. Je důležité vytvořit příznivou atmosféru pro výtvarné činnosti a vhodnou motivací posilovat tvořivý proces. Tvořit, to znamená dívat se pozorně kolem sebe, chápat a rozvíjet to, co vidíme. Pro děti je tedy vytváření „nových fantazijních výtvorů“, vynikající způsob, jak vnímat sám sebe, jako součást okolního světa. Existuje nespočetné množství technik, se kterými děti v naší výtvarné (keramické) dílně přijdou do styku. Kromě poznání nejrůznějších stylů tvoření, má pro děti výtvarná a pracovní činnost ještě mnoho dalších smyslů. Vždy se snažíme vrýt do paměti dětský princip výtvorů – dětské oči něco viděly, ouška slyšela, hlava nad tím přemýšlela a ruce to dokázaly vyrobit, vytvořit.

• Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Projekt - celoroční aktivity pro předškolní děti.

Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou
  • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování

Na třídě pracují paní učitelky Dagmar Kadlecová a Bc. Dáda Dušková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

paní učitelka Bc. Dáda Dušková

fialová třída - zahrada

fialová třída

fialový skřítek

paní učitelka Dáša Kadlecová

24. 05. 2018

Pozdrav ze školy v přírodě z Pádolí

Zdravíme Vás všechny z Pádolí. Dnes jsme dopoledne šli hledat Dádu s Katkou, které nám schovaly cestou úkoly. Na konci cesty jsme našli nejenom obě dospělačky, ale dokonce v lese na paloučku ležely pro každého puzzle. Po dobrém obědě jsme popřáli Vanesce a Janičce k svátku. Odpoledne jsme plnili olympijské-pádolské disciplíny a kdo vše zvládnul, čekala ho odměna v podobě diplomu, dobrůtek a balónku.
24. 05. 2018

DUHOVÉ KLUBÍČKO

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 3.5.2018, 24.5.2018 a 7.6.2018 v 1.třídě - červené od 15 do 16,00 hod.

Celá aktualita »