Třída fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.

4.třída je zaměřena na sportovní hry s míči a Duhové muzicírování:

• "Fialový skřítek sportuje" - sportovní hry s míči nám můžou být jak v dětství, tak i v dospělosti nejenom prostředkem či pomocníkem k navázání komunikace, ale rovněž i správným motivačním prvkem pro nenásilné a zábavné zlepšení nebo udržení tělesné kondice.
  • "KUTÍLEK" –VÝTVARNĚ PRACOVNÍ KROUŽEK
    výtvarně-pracovní kroužek neslouží pouze k výtvarné činnosti, ale i k rozvoji kladného vztahu k životnímu prostředí. Je důležité vytvořit příznivou atmosféru pro výtvarné činnosti a vhodnou motivací posilovat tvořivý proces. Tvořit, to znamená dívat se pozorně kolem sebe, chápat a rozvíjet to, co vidíme. Pro děti je tedy vytváření „nových fantazijních výtvorů“, vynikající způsob, jak vnímat sám sebe, jako součást okolního světa. Existuje nespočetné množství technik, se kterými děti v naší výtvarné (keramické) dílně přijdou do styku. Kromě poznání nejrůznějších stylů tvoření, má pro děti výtvarná a pracovní činnost ještě mnoho dalších smyslů. Vždy se snažíme vrýt do paměti dětský princip výtvorů – dětské oči něco viděly, ouška slyšela, hlava nad tím přemýšlela a ruce to dokázaly vyrobit, vytvořit.

• Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Projekt - celoroční aktivity pro předškolní děti.Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou
  • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování

Na třídě pracují paní učitelky Dagmar Kadlecová a Jeannette Nussbaumová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

paní učitelka Jeannettka Nussbaumová

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

fialová třída - zahrada

fialová třída

fialový skřítek

paní učitelka Dáša Kadlecová

24. 09. 2018

Táborák se Zeleňáky

Ve středu 3. 10. 2018 budeme opékat buřtíky. Pro děti jsou vuřty zajištěny. Rodiče prosíme, zda by přinesli nějaké dobroty slané či sladké. Děti se mohou zúčastnit pouze s dospělým doprovodem!!! Sraz bude na školní zahradě v 16.00hod. Rozloučíme se kolem 18.00hod.
11. 09. 2018

odpolední kurz plavání

V úterý 18.9.2018 začíná odpolední kurz plavání pro předškoláky.