Třída fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.


4.třída je zaměřena na sportovní hry s míči a Duhové muzicírování:

 • "Fialový skřítek sportuje" - sportovní hry s míči nám můžou být jak v dětství, tak i v dospělosti nejenom prostředkem či pomocníkem k navázání komunikace, ale rovněž i správným motivačním prvkem pro nenásilné a zábavné zlepšení nebo udržení tělesné kondice.
 • "KUTÍLEK" –VÝTVARNĚ PRACOVNÍ KROUŽEK
  výtvarně-pracovní kroužek neslouží pouze k výtvarné činnosti, ale i k rozvoji kladného vztahu k životnímu prostředí. Je důležité vytvořit příznivou atmosféru pro výtvarné činnosti a vhodnou motivací posilovat tvořivý proces. Tvořit, to znamená dívat se pozorně kolem sebe, chápat a rozvíjet to, co vidíme. Pro děti je tedy vytváření „nových fantazijních výtvorů“, vynikající způsob, jak vnímat sám sebe, jako součást okolního světa. Existuje nespočetné množství technik, se kterými děti v naší výtvarné (keramické) dílně přijdou do styku. Kromě poznání nejrůznějších stylů tvoření, má pro děti výtvarná a pracovní činnost ještě mnoho dalších smyslů. Vždy se snažíme vrýt do paměti dětský princip výtvorů – dětské oči něco viděly, ouška slyšela, hlava nad tím přemýšlela a ruce to dokázaly vyrobit, vytvořit.

 • Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

  Projekt - celoroční aktivity pro předškolní děti.

  Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

  Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

  Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

Dále si zde děti mohou vybrat:

 • školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
 • kurz angličtiny s lektorkou
 • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování

Na třídě pracují paní učitelky Dagmar Kadlecová a Bc. Dáda Dušková.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

paní učitelka Bc. Dáda Dušková

fialová třída - zahrada

fialová třída

fialová třída

fialová třída

fialový skřítek

paní učitelka Dáša Kadlecová


RSS

Aktuality

07. 03. 2018

Velikonoční dílny s Olinkou

V úterý 20. 3. 2017 v 16.30 hod budou ve školce "Velikonoční dílny s Olinkou" - přijďte si vytvořit trochu velikonoční výzdoby  a třeba i načerpat jarní náladu. Cena je 50Kč. Nahlásit účast paní učitelce Olince z oranžové třídy nebo Terezce ze Zelené třídy - počet omezen!
27. 02. 2018

předškoláci v tělocvičně

Každou středu chodí předškoláci do tělocvičny ZŠ Závodu míru :-).

Mateřská školka k Polabinám


© 2018, Mateřská školka k Polabinám – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing