Třída fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.

4.třída je zaměřena na sportovní hry s míči a hru na zobcovou flétnu:

• "Fialový skřítek sportuje" - sportovní hry s míči nám můžou být jak v dětství, tak i v dospělosti nejenom prostředkem či pomocníkem k navázání komunikace, ale rovněž i správným motivačním prvkem pro nenásilné a zábavné zlepšení nebo udržení tělesné kondice.
  • "Skřítek Flétnička učí děti" - sopránová zobcová flétna je díky lehké ovladatelnosti ideálním nástrojem pro děti předškolního věku. Je skladná, lehce se ovládá a nemusí se ladit. Počátky hry jsou spojeny s utvářením správných návyků - správný postoj a držení hudebního nástroje, správné dýchání a tvoření tónů, správná technika zakrývání dírek a v neposlední řadě i péče o zobcovou flétnu.

• Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Projekt - celoroční aktivity pro předškolní děti.Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou
  • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování

Na třídě pracují paní učitelky Dagmar Kadlecová a Jeannette Nussbaumová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

paní učitelka Jeannettka Nussbaumová

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

fialová třída - zahrada

fialová třída

fialový skřítek

paní učitelka Dáša Kadlecová

21. 11. 2018

Úklid zahrady

V sobotu 24. 11. 2018 od 9.00 hod zveme rodiče s dětmi na společné Ukládání zahrady k zimnímu spánku. Pro děti budou připraveny soutěže a skákací hrad, pro všechny bude občerstvení na zahradě a po úklidu ve třídě, kde posedíme, dáme si párek, čajík a perníček. Prosíme rodiče, kteří mají možnost, aby si donesli své vlastní hrábě, předem moc děkujeme za pomoc.  Na všechny se moc těšíme!
21. 11. 2018

výlet na zámek Potštejn

Ve středu 28. 11. 2018 jedou děti ze zelené, fialové, oranžové a modré třídy na výlet na zámek Potštejn. Odjíždíme v 7,45 hod od školky. Vybíráme celkem 250 Kč.