Třída fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.

4.třída je zaměřena na sportovní hry s míči a hru na zobcovou flétnu:

• "Fialový skřítek sportuje" - sportovní hry s míči nám můžou být jak v dětství, tak i v dospělosti nejenom prostředkem či pomocníkem k navázání komunikace, ale rovněž i správným motivačním prvkem pro nenásilné a zábavné zlepšení nebo udržení tělesné kondice.
  • "Skřítek Flétnička učí děti" - sopránová zobcová flétna je díky lehké ovladatelnosti ideálním nástrojem pro děti předškolního věku. Je skladná, lehce se ovládá a nemusí se ladit. Počátky hry jsou spojeny s utvářením správných návyků - správný postoj a držení hudebního nástroje, správné dýchání a tvoření tónů, správná technika zakrývání dírek a v neposlední řadě i péče o zobcovou flétnu.

• Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Projekt - celoroční aktivity pro předškolní děti.Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou
  • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování

Na třídě pracují paní učitelky Dagmar Kadlecová a Jeannette Nussbaumová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

paní učitelka Jeannettka Nussbaumová

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

fialová třída - zahrada

fialová třída

fialový skřítek

paní učitelka Dáša Kadlecová

12. 03. 2019

zápis dětí do mateřské školy

Sběr vyplněných žádostí v mateřských školách je 6. 5. 2019 – 7. 5. 2019 od 8:00–12:30 hod a od 13:00–16:00 hod. Přihlášku pro zápis dítěte do mateřské školy (žádost) je možné získat pouze vyplněním elektronické žádosti na těchto internetových stránkách https://zapisy.pardubice.eu/prijimaci-rizeni  v období od 16. 4. – 7. 5. 2019. Vše o zápise do MŠ najdete na stránkách: https://zapisy.pardubice.eu/prijimaci-rizeni
05. 03. 2019

focení ve školce

V úterý 26.3.2019 od 8,00 hod se budou fotit děti k svátku maminek a na společné foto. Ukázku fotografií najdete po rozkliknutí odkazu.