třída fialová

I v této třídě se pracuje podle školního výchovně vzdělávacího programu "Duhová školka". Je zde zapsaných 26 dětí ve věku 4 až 6 let. Děti poznávají sama sebe, učí se samostatnosti, poznávají nové sportovní činnosti, ale také se podílet na společném životě a činnostech ve třídě i ve školce. Připravují se na vstup do školy.

4.třída je zaměřena na logopedické chvilky, výlety do okolí školky a Pardubic a na lidové tradice ve výtvarné výchově:

• "Duhové rozcvičky pro mrštné jazýčky" - logopedické chvilky jsou součástí denního kontaktu učitelky s celou skupinou dětí v Ranním kruhu. Obsah se váže ke světu dětí. Dětí se učí vědomě ovládat mimické svaly a mluvidla. Nejde o diagnostiku ani o nápravu hlásek v řeči dítěte.

• Logopedický kroužek "Povídálek" - pro skupinu dětí se špatnou výslovností, které navštěvují logopeda. V návaznosti na práci logopeda procvičujeme správnou výslovnost jednotlivých hlásek.

• "Pohádky z rámečku" - dramatizace klasických českých pohádek

• Tvoříme tradičně - netradičně - tvoření a práce s keramickou hlínou - pomocí různých výtvarných technik rozvíjíme dětem fantazii a představivost, dále se prohlubuje rozvoj dětské motoriky a společně s tím se rozvíjí i další smyslové vnímání dětí.

Dále si zde děti mohou vybrat:

• školy v přírodě v Krkonoších nebo v Orlických horách
  • kurz angličtiny s lektorkou pro předškolní děti
  • v zimních měsících kurz bruslení a kurz lyžování
  • kurz plavání od února 2024 do května 2024

Na třídě pracují paní učitelky Zorka Sekyrková a Olga Donátová.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Iveta Puskásová.

Kontaktní e-mail: ms.fialovyskritek@volny.cz