třída červená

24/03/2020

Tuto třídu navštěvuje 26 dětí ve věku od 3 do 4 let. Seznamují se zde s novými kamarády, získávají zde první zkušenosti v kolektivním životě třídy, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Všechny cílené i volné činnosti během dne probíhají hravou formou podle školního programu Duhová školka.

1. třída (děti ve věku od 3 do 4 let) se zaměřuje:

• Zábavné vaření - Základním cílem vaření (pečení) je seznámit děti se vším, co k vaření potřebujeme - nádobí, suroviny, samotná činnost, bezpečnost, úklid pracovního místa a hygienická pravidla. Děti mají možnost si vše vlastními rukami vyzkoušet a svýmy smysly rozpoznat. Pokrmy vybíráme podle aktuálně probíraného tématu a děti se aktivně zapojují.

• Projekt Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky - celoroční aktivity pro předškolní děti. Záměrem projektu je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových. Nechceme, aby děti vzájemně soupeřili a tím tak vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností. Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

Na třídě pracují paní učitelky Ing. Hana Hetmánková, Eva Týrová a asistentka pedagoga Petra zajícová.

Na této třídě bude probíhat adaptační program "Duhové klubíčko" určený pro děti od 2 let, které nastoupí do školky ve školním roce 2023-24 s doprovodem jednoho z rodičů (nebo jiné dospělé osoby). Cílem je postupná adaptace dětí
a prostředí MŠ.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Ilona Borovcová.

Kontaktní e-mail: ms.cervenyskritek@volny.cz