Třída červená

Tuto třídu navštěvuje 26 dětí ve věku od 3 do 4 let. Seznamují se zde s novými kamarády, získávají zde první zkušenosti v kolektivním životě třídy, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Všechny cílené i volné činnosti během dne probíhají hravou formou podle školního programu Duhová školka.

1. třída (děti ve věku od 3 do 4 let) se zaměřuje:

• "Hrajeme si s přírodou" - enviromentální aktivity jsou zařazovány v průběhu celého roku. Činnosti probíhají v herně, na zahradě a na vycházkách. Zařazujeme je tak, aby navazovaly na podtémata našeho třídního vzdělávacího plánu odrážejícího roční období. Cílem je vytvoření pozitivního vztahu dětí k přírodnímu prostředí a jeho ochrany. Využíváme různé metody - smyslové vnímání přírody, hry, dramatizace, prožitkové učení, pozorování, zkoumání, rozhovory, tvořivé a estetické činnosti i metody.
  • "Za písničkou s flétničkou" - zobcová flétna je nástrojem i pro nejmenší muzikanty. Uvádí hravou formou děti do světa tónů, nenásilně rozvíjí muzikálnost, tvořivost, smysl pro rytmus a estetické cítění. Děti se naučí jak správně pracovat s dechem a zároveň se rozvíjí motorika prstů. Důležitý je pozitivní vliv na dýchací ústrojí a rozvoj řeči.

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Hřebíčková a Lucie Marholdová, Dis.

Na této třídě bude probíhat adaptační program "Duhové klubíčko" určený pro děti od 2 let, které nastoupí do školky ve školním roce 2017-18 s doprovodem jednoho z rodičů (nebo jiné dospělé osoby). Cílem je postupná adaptace dětí na prostředí MŠ.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Katarina Medeová.

paní učitelka Lucka Marholdová, Dis.-Za písničkou s flétničkou

paní učitelka Lucka Marholdová, Dis.

červená třída

paní učitelka Ivanka Hřebíčková

červená třída

21. 05. 2019

Týden dětské radosti - na co se těšíme ;-)

v pondělí 27.5.2019 bude na školní zahradě maškarní karneval s hudebním doprovodem - zveme všechny rodiče, aby si oslavu s námi užili v úterý 28.5.2019 bude na školní zahradě piknik a skákací hrad od 8,00 hod do15,30 hod ve středu 29.5.2019 v 8,00 hod jedou děti z celé školky na výlet do Fajn parku v Chlumci nad Cidlinou- na oběd se vrací červená, žlutá, zelená a fialová třída. Oranžová a modrá se vrací kolem 14,00 hod. Cena 250 Kč. ve čtvrtek 30.5.2018 si dáme nanuka a od 15,30 hod bude na školní zahradě Akademie - zveme všechny babičky, dědečky, tetičky a strýčky aby se přišli podívat v pátek spí ve školce děti ze zelené třídy
20. 05. 2019

FIALOVÁ TŘÍDA ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ POSÍLÁ POZDRAV

První noc jsme zvládly skoro bez slziček. Úkáplo jen par kapiček, ale ty byli rychle zažehnány. Ráno už na nás vykukovalo slunce a hezky hřálo. Rozhodli jsme se, že si pohrajeme na hřišti a pak po obědě (vepřové na paprice s knedlikem) nás čekala menší výšlap ke kostelu sv. Matouše. Cestou jsme se kochali krásným výhledem. K večeři šunkafleky, pohádka a  pak spánek. Jsou velmi stateční. Všichni posílají veliké 💋💋💋.  P.S.: Přikládám pár fotek. Na fotoaparátu jich mám více, ale bohužel tu nejde Wi-Fi tak alespoň pár přes data.