Třída červená

Tuto třídu navštěvuje 26 dětí ve věku od 3 do 4 let. Seznamují se zde s novými kamarády, získávají zde první zkušenosti v kolektivním životě třídy, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Všechny cílené i volné činnosti během dne probíhají hravou formou podle školního programu Duhová školka.

1. třída (děti ve věku od 3 do 4 let) se zaměřuje:

• "Hrajeme si s přírodou" - enviromentální aktivity jsou zařazovány v průběhu celého roku. Činnosti probíhají v herně, na zahradě a na vycházkách. Zařazujeme je tak, aby navazovaly na podtémata našeho třídního vzdělávacího plánu odrážejícího roční období. Cílem je vytvoření pozitivního vztahu dětí k přírodnímu prostředí a jeho ochrany. Využíváme různé metody - smyslové vnímání přírody, hry, dramatizace, prožitkové učení, pozorování, zkoumání, rozhovory, tvořivé a estetické činnosti i metody.
  • "Za písničkou s flétničkou" - zobcová flétna je nástrojem i pro nejmenší muzikanty. Uvádí hravou formou děti do světa tónů, nenásilně rozvíjí muzikálnost, tvořivost, smysl pro rytmus a estetické cítění. Děti se naučí jak správně pracovat s dechem a zároveň se rozvíjí motorika prstů. Důležitý je pozitivní vliv na dýchací ústrojí a rozvoj řeči.

Na třídě pracují paní učitelky Lucie Marholdová, Dis a Ing. Hana Hetmánková.

Na této třídě bude probíhat adaptační program "Duhové klubíčko" určený pro děti od 2 let, které nastoupí do školky ve školním roce 2020-21 s doprovodem jednoho z rodičů (nebo jiné dospělé osoby). Cílem je postupná adaptace dětí na prostředí MŠ.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Katarina Medeová.

paní učitelka Ing. Hanka Hetmánková

chůva Eva Týrová

paní učitelka Lucka Marholdová, Dis.

červená třída

16. 09. 2019

Naše písnička

Ve středu 25.9.2019 od 10,00 hod jdou děti z modré třídy na hudební vystoupení "Naše písnička".
16. 09. 2019

vánoční fotografování

Ve čtvrtek 26.9.2019 od 8,00 hod se budou děti fotografovat na vánoční foto.