Třída červená

Tuto třídu navštěvuje 26 dětí ve věku od 3 do 4 let. Seznamují se zde s novými kamarády, získávají zde první zkušenosti v kolektivním životě třídy, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Všechny cílené i volné činnosti během dne probíhají hravou formou podle školního programu Duhová školka.

1. třída (děti ve věku od 3 do 4 let) se zaměřuje:

• "Hrajeme si s přírodou" - enviromentální aktivity jsou zařazovány v průběhu celého roku. Činnosti probíhají v herně, na zahradě a na vycházkách. Zařazujeme je tak, aby navazovaly na podtémata našeho třídního vzdělávacího plánu odrážejícího roční období. Cílem je vytvoření pozitivního vztahu dětí k přírodnímu prostředí a jeho ochrany. Využíváme různé metody - smyslové vnímání přírody, hry, dramatizace, prožitkové učení, pozorování, zkoumání, rozhovory, tvořivé a estetické činnosti i metody.
  • "S kamarády jde všechno líp" -Motivací je nám kamarádství. S dětmi tančíme na nejrůznější písničky, učíme se básničky ke konkrétním tématům - většinou s pohybem. Zpíváme písničky za doprovodu klavíru a  kytary, které jsou vhodně zařazovány po celý školní rok. Prohlubujeme přátelství a ohleduplnost k ostatním kamarádům, abychom spolu mohli pr ožít spoustu krásných zážitků.

Na třídě pracují paní učitelky Lucie Marholdová, Dis a Ing. Hana Hetmánková.

Na této třídě bude probíhat adaptační program "Duhové klubíčko" určený pro děti od 2 let, které nastoupí do školky ve školním roce 2020-21 s doprovodem jednoho z rodičů (nebo jiné dospělé osoby). Cílem je postupná adaptace dětí na prostředí MŠ.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Katarina Medeová.

paní učitelka Lucka Marholdová, Dis.

paní učitelky Lucka a Hanka a chůva Evička

paní učitelka Ing. Hanka Hetmánková

chůva Eva Týrová

červená třída

07. 01. 2020

DUHOVÉ KLUBÍČKO

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 23.1.2020 od 15,00 hod do 16,00 hod v červené třídě. Další Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 27.2.2020.

Celá aktualita »

06. 01. 2020

KURZ LYŽOVÁNÍ

Ve středu 8.1.2020 začíná kurz lyžování. Rodiče lyžařů přinesou potvrzení o seřízení lyží do 20.12.2019 a předají jej paní učitelce na své třídě.

Celá aktualita »