Třída červená

Tuto třídu navštěvuje 26 dětí ve věku od 3 do 4 let. Seznamují se zde s novými kamarády, získávají zde první zkušenosti v kolektivním životě třídy, poznávají a získávají důvěru i k jiným lidem, než je nejužší rodina. Všechny cílené i volné činnosti během dne probíhají hravou formou podle školního programu Duhová školka.

Třída je zaměřena na posilování imunity dětí - dechová cvičení, míčkování.

• "Hrajeme si s přírodou" - enviromentální aktivity jsou zařazovány v průběhu celého roku. Činnosti probíhají v herně, na zahradě a na vycházkách. Zařazujeme je tak, aby navazovaly na podtémata našeho třídního vzdělávacího plánu odrážejícího roční období. Cílem je vytvoření pozitivního vztahu dětí k přírodnímu prostředí a jeho ochrany. Využíváme různé metody - smyslové vnímání přírody, hry, dramatizace, prožitkové učení, pozorování, zkoumání, rozhovory, tvořivé a estetické činnosti i metody.
  • "Ručičky v hlíně" - práce s hlínou je velmi oblíbená. Děti se seznamují s vlastnostmi hlíny, se způsobem zpracování a využití a i s pracovními postupy. Výrobky se vypalují v keramické peci, která se nachází přímo ve školce. Děti se postupně naučí pracovat s keramickou hlínou od jednoduchých tvarů po složitější. Keramická hlína je velmi tvárný materiál, který pomáhá rozvíjet fantazii, rozumové poznání, jemnou motoriku, koordinaci oka a ruky, estetické vnímání, kreativitu a tvořivost a také manuální dovednosti.

Na třídě pracují paní učitelky Ivana Hřebíčková a Luďka Kopřivová, Dis.

Na této třídě bude probíhat adaptační program "Duhové klubíčko" určený pro děti od 2 let, které nastoupí do školky ve školním roce 2017-18 s doprovodem jednoho z rodičů (nebo jiné dospělé osoby). Cílem je postupná adaptace dětí na prostředí MŠ.

Za pořádek ve třídě odpovídá paní Katarina Medeová.

paní učitelka Luďka Kopřivová, Dis.

červená třída

paní učitelka Ivanka Hřebíčková

červená třída

15. 12. 2017

vánoční besídky a živý Betlém

V úterý 19.12.2017 od 15,30 hod budou ve školce vánoční besídky a na závěr si všichni společně zazpíváme u živého Betlému na školní zahradě. Dopoledne bude ve školce "Vánoční tvoření" a budeme vybírat 50 Kč.
14. 12. 2017

vánoční prázdniny

V době Vánočních prázdnin bude školka uzavřena od 23.12.2017 do pondělí 1.1.2018. V úterý 2.1.2018 je ve školce prázdninový provoz. Všem přejeme klidné a radostné vánoční svátky a šťastný nový rok 2018.