Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Celoroční aktivity pro předškolní děti.

Myšlenka na celoroční projekt probíhající v oddílech předškolních dětí vznikla v  roce 2014. Projekt je inspirován především obsahem naší pravidelné činnosti v tělocvičných jednotách, jeho záměrem je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

V  rámci projektu není naším záměrem, aby děti vzájemně soupeřili, nechceme vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

svět nekončí za vrátky

05. 12. 2019

Vánoční besídky a živý Betlém

Ve středu 11. 12.  budou v MŠ po celý den živá zvířátka z Apolenky. Ve čtvrtek 12. 12. 2019 od 15.00 hod bude besídka Žluté a Červené  třídě, od 15,30 hod budou na všech ostatních třídách Vánoční besídky a od 16,15 hod společný zpěv koled a písní venku u stromečku a živého Betlému. Kdo bude chtít může donést nějaké cukroví pro děti a pro zvířátka suché pečivo, ovoce či zeleninu, které si odveze Apolenka (prosíme zvířátka nekrmte!). Na všechny se moc těšíme :-).
04. 12. 2019

ZRUŠENÍ BRUSLENÍ

V pondělí 2.12.2019 byla poslední lekce bruslení.