Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

Celoroční aktivity pro předškolní děti.

Myšlenka na celoroční projekt probíhající v oddílech předškolních dětí vznikla v  roce 2014. Projekt je inspirován především obsahem naší pravidelné činnosti v tělocvičných jednotách, jeho záměrem je prezentovat pohyb jako každodenní přirozenou potřebu dětí a zdravé řešení volnočasových aktivit. Projekt si klade za cíl vzbudit v dětech zájem o aktivní sportování, vede je k týmové spolupráci a přináší radost z plnění úkolů jak individuálních, tak skupinových.

V  rámci projektu není naším záměrem, aby děti vzájemně soupeřili, nechceme vytvářet stresující situace pro méně zdatné děti. Naopak se zaměřujeme na respektování a rozvoj individuálních předpokladů, které jsou ve svém důsledku přínosem pro celou skupinu. Rádi bychom, aby plnění jednotlivých úkolů přinášelo dětem potěšení a radost z pohybu, naučilo je překonávat překážky a rozvíjelo jejich samostatnost při dalším zdokonalování pohybových dovedností.

Naším cílem je zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit a při plnění úkolů ukázat pohyb jako přirozenou součást života. Za významnou motivaci také považujeme podporu k pohybovým aktivitám ze strany rodičů.

svět nekončí za vrátky

21. 05. 2019

Týden dětské radosti - na co se těšíme ;-)

v pondělí 27.5.2019 bude na školní zahradě maškarní karneval s hudebním doprovodem - zveme všechny rodiče, aby si oslavu s námi užili v úterý 28.5.2019 bude na školní zahradě piknik a skákací hrad od 8,00 hod do15,30 hod ve středu 29.5.2019 v 8,00 hod jedou děti z celé školky na výlet do Fajn parku v Chlumci nad Cidlinou- na oběd se vrací červená, žlutá, zelená a fialová třída. Oranžová a modrá se vrací kolem 14,00 hod. Cena 250 Kč. ve čtvrtek 30.5.2018 si dáme nanuka a od 15,30 hod bude na školní zahradě Akademie - zveme všechny babičky, dědečky, tetičky a strýčky aby se přišli podívat v pátek spí ve školce děti ze zelené třídy
20. 05. 2019

FIALOVÁ TŘÍDA ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ POSÍLÁ POZDRAV

První noc jsme zvládly skoro bez slziček. Úkáplo jen par kapiček, ale ty byli rychle zažehnány. Ráno už na nás vykukovalo slunce a hezky hřálo. Rozhodli jsme se, že si pohrajeme na hřišti a pak po obědě (vepřové na paprice s knedlikem) nás čekala menší výšlap ke kostelu sv. Matouše. Cestou jsme se kochali krásným výhledem. K večeři šunkafleky, pohádka a  pak spánek. Jsou velmi stateční. Všichni posílají veliké 💋💋💋.  P.S.: Přikládám pár fotek. Na fotoaparátu jich mám více, ale bohužel tu nejde Wi-Fi tak alespoň pár přes data.