Projekt Školka přátelská k dětem i rodičům

Vzdělávací programy jsou zaměřeny zejména na prevenci syndromu vyhoření, komunikaci a práci v týmu, práci s heterogenitou dětských skupin, práci s dětmi z odlišných etnik, s dětmi se zdravotním oslabením (alergie, astma, vadné držení těla, predilekce poručení, logopedické vady apod.) případně kombinované s nějakou formou postižení.

Program je určen pro 18 předškolních zařízení z Pardubického a 18 ze Středočeského kraje. Práci realizuje Alfa Human Service - akreditovaná vzdělávací instituce MŠMT (č.j. 13 563/2011-25).

A.H.S. uděluje značku "Mateřská škola přátelská k dětem a rodičům"

Posláním značky je šířit a posilovat ujištění rodičů o kvalitě personálu a služeb předškolního zařízení. Certifikát "Mateřská škola přátelská k rodičům a jejich dětem" osvědčuje zájem a způsobilost zařízení řídit, rozvíjet a podporovat řídící a pedagogické pracovníky ve všech aktivitách.

"Mateřská škola přátelská k dětem a rodičům" je značka vybudovaná na:

• akreditovaných rozvojových programech pro řídící a pedagogické pracovníky,
  • výsledcích, efektech a dopadech vzdělávacích projektů,
  • vlastních terénních šetřeních postavených na hodnocení několika stovek respondentů, absolventů výše uvedených vzdělávacích projektů,
  • obecných a konkrétních praktických poznatcích a kazuistikách (případových studiích) z reálných zařízení,
  • kompetenci a  kvalifikaci pedagogů, terapeutů, koučů a dalších pracovníků s  dlouholetou působností v managementu vzdělávání a sociálních službách.

Poslání značky

K udělení certifikátu "Mateřská škola přátelská k dětem a rodičům" je oprávněn Alfa Human Service, o.p.s.

O zařazení do programu a možnost zakončit vzdělávání certifikací může požádat kterékoli předškolní zařízení, které splní předepsané požadavky, pravidla přípravy a průběhu certifikačního procesu.

Charakteristika

Certifikát "Mateřská škola přátelská k rodičům a jejich dětem" osvědčuje zájem a způsobilost zařízení řídit, rozvíjet a podporovat řídící a pedagogické pracovníky.

Předškolní zařízení, které se prokazuje tímto certifikátem, splňuje po dobu platnosti certifikátu kriteriální požadavky na rozsah a  tématickou skladbu akreditovaných vzdělávacích programů, které využívá k  vzdělávání pracovníků pedagogické preprimární péče.

Udělený certifikát má platnost 3 roky, po které jej lze obnovit recertifikací.

Certifikované předškolní zařízení je vázáno průběžně zajišťovat v  určeném rozsahu své služby řídícími pracovníky a pedagogy, kteří prošli uznávanými akreditovanými programy ve schématu vzdělávání.

Oblast využití

Certifikát využívá mateřská školka k aktivní i pasivní propagaci vůči rodičům dětí, kterým nabízí své služby kvalifikované preprimární péče, jako ujištění o trvalé pozornosti a podpoře učitelů a řídících pracovníků k posilování kompetencí v souvislosti s individuálními potřebami dětí.

Tyto potřeby mohou u dětí vycházet z etnických kořenů, zdravotních handicapů nebo osobnostní a sociální dispozice každého jedince jako respektované individuality.

Veřejnosti a zřizovatelům mateřská škola, splněním vstupních kritérií pro udělení certifikátu a navazujícím programem dalšího rozvoje, dává signál o své iniciativě a zájmu vybudovat výjimečnou službu a získat tak vysokou prestiž.

KONFERENCE "Posilování výchovných a manažerských kompetencí pedagogů v MŠ"
Datum konání - čtvrtek 28. 3. 2013 Pardubice

Hlavní cíl pořádané akce vychází z faktu, že osobní a profesní změna vyvolaná u jednotlivce ovlivňuje nastavení a funkčnost celého týmu předškolního zařízení.

V rámci konference byly předány certifikáty se značkou "Mateřská škola přátelská k dětem a rodičům".

paní ředitelka Mgr. Mňuková převzala certifikát

certifikát ''Přátelská školka''

paní ředitelky z Pardubic

paní ředitelky MŠ z Pardubického kraje

15. 11. 2017

výchovný program ve školce

Ve čtvrtek 23.11.2017 od 8,30 hod v červené třídě bude přírodovědný program "Plazi nejsou ti, co se jenom plazí...". Ve žluté třídě bude od 9,15 hod. Cena 40 Kč.
15. 11. 2017

výchovný program ve školce

Ve středu 22.11.2017 od 8,30 hod bude v zelené třídě výchovný program "Příroda se chystá na zimu". Ve fialové třídě bude od 9,15 hod. Cena 40 Kč.