projekt DOBRÝ ZAČÁTEK

Metodika projektu "Dobrý začátek" je vhodná pro každého, kdo chce vykročit ze stereotypů zaběhnutého chování a jednání s dětmi a chce jim být nejen přirozenou autoritou, ale hlavně rovnocenným partnerem.

Nejdříve se zaměřuje na důležitost podpory sociálního a emočního vývoje dětí předškolního věku. Velice důležité je  navazování a udržování pozitivních vztahů mezi učiteli a rodiči, kde je přesný návod, jak získat rodiče pro společný cíl – spokojené, zdravě sebevědomé a všestranně se rozvíjející dítě. Dále se věnujeme situacím, které v mateřské škole denně nastávají, seznamuje nás s kompetencemi učitele a dává srozumitelná řešení vzniklých problémů. Nedílnou součástí jsou také otázky k sebereflexi učitelky, které jsou nezbytné pro zmapování vlastní praxe.

Ve své práci se díky této metodice paní učitelky tolik nezaměřují na výkon dětí, tedy na výstupy výchovně vzdělávacích činností, ale spíše na samotný proces těchto činností.

Každé ráno si děti opakují pravidla třídy - Pravidla pěti prstů, protože až když děti znají pravidla a hranice, když vědí, co bude následovat za jejich činy, jsou schopny se plně soustředit na obsah výchovně vzdělávacího procesu. Děti jsou rovnocennými partnery.

Nejdůležitější principy metodiky jsou:

  •  Komunikace s dítětem – popisný jazyk
  •  Pochvala – 4:1
  • Pravidla ve třídě, která nám pomáhají pro udržování bezpečného prostředí ve školce
  • Ignorování nežádoucího chování

       V práci s metodikou Dobrý začátek využíváme maňáska medvěda Alberta, který děti pravidelně navštěvuje a pomáhá jim řešit problémy ve třídě, zároveň děti pochválí za vše, co se jim povedlo. Nejvíce se však děti těší na návštěvu maňásků holčičky Léni a kluka Bédi, kteří se chovají jako všechny děti, někdy neposlouchají, pošťuchují se a společně s dětmi ve třídě si mimo jiné připomínají pravidla Pěti prstů.

pochvala pro děti

schola empirica

MŠMT logo

léňa

tn_obrazek_718.jpg

tn_obrazek_717.jpg

tn_obrazek_716.jpg


RSS

Aktuality

07. 01. 2020

DUHOVÉ KLUBÍČKO

Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 23.1.2020 od 15,00 hod do 16,00 hod v červené třídě. Další Duhové klubíčko bude ve čtvrtek 27.2.2020.

Celá aktualita »

06. 01. 2020

KURZ LYŽOVÁNÍ

Ve středu 8.1.2020 začíná kurz lyžování. Rodiče lyžařů přinesou potvrzení o seřízení lyží do 20.12.2019 a předají jej paní učitelce na své třídě.

Celá aktualita »


Mateřská školka k Polabinám


© 2020, Mateřská školka k Polabinám – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing