EKOŠKOLA

• Program Ekoškola pro MŠ je v České republice otevřen pro všechny zájemce od ledna 2015. Jejich uvedení do mateřských škol předcházelo dvouleté testování.

Jádrem programu Ekoškola je metodika 7 kroků, která staví na aktivitě dětí a jejich spolupráci s učiteli, rodiči, vedením školy, provozními zaměstnanci a dalšími členy místní komunity. Díky spojení metodiky 7 kroků s konkrétními tématy je Ekoškola na celém světě oceňována jako program, který přináší výsledky na mnoha úrovních:

• Dělá školu šetrnější k životnímu prostředí.
  • Umožňuje žákům, dětem rozvíjet dovednosti a návyky, klíčové kompetence užitečné pro jejich další život.
  • Posiluje demokracii ve škole a partnerský přístup dospělých a dětí.
  • Pomáhá zapojovat místní komunitu do života školy a školu do života komunity.

Na mezinárodní úrovni koordinuje program Ekoškola nezisková organizace Foundation for Environmental Education (FEE) a v České republice od roku 2005 TEREZA. Program probíhá pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstva životního prostředí.

sled

plán

info

EV ve výuce

ekotým

ekokodex

analýza

ekokodex

15. 12. 2017

vánoční besídky a živý Betlém

V úterý 19.12.2017 od 15,30 hod budou ve školce vánoční besídky a na závěr si všichni společně zazpíváme u živého Betlému na školní zahradě. Dopoledne bude ve školce "Vánoční tvoření" a budeme vybírat 50 Kč.
14. 12. 2017

vánoční prázdniny

V době Vánočních prázdnin bude školka uzavřena od 23.12.2017 do pondělí 1.1.2018. V úterý 2.1.2018 je ve školce prázdninový provoz. Všem přejeme klidné a radostné vánoční svátky a šťastný nový rok 2018.