EKOŠKOLA

• Program Ekoškola pro MŠ je v České republice otevřen pro všechny zájemce od ledna 2015. Jejich uvedení do mateřských škol předcházelo dvouleté testování.

Jádrem programu Ekoškola je metodika 7 kroků, která staví na aktivitě dětí a jejich spolupráci s učiteli, rodiči, vedením školy, provozními zaměstnanci a dalšími členy místní komunity. Díky spojení metodiky 7 kroků s konkrétními tématy je Ekoškola na celém světě oceňována jako program, který přináší výsledky na mnoha úrovních:

• Dělá školu šetrnější k životnímu prostředí.
  • Umožňuje žákům, dětem rozvíjet dovednosti a návyky, klíčové kompetence užitečné pro jejich další život.
  • Posiluje demokracii ve škole a partnerský přístup dospělých a dětí.
  • Pomáhá zapojovat místní komunitu do života školy a školu do života komunity.

Na mezinárodní úrovni koordinuje program Ekoškola nezisková organizace Foundation for Environmental Education (FEE) a v České republice od roku 2005 TEREZA. Program probíhá pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy a Ministerstva životního prostředí.

sled

plán

info

EV ve výuce

ekotým

ekokodex

analýza

ekokodex

27. 06. 2018

těšíme se na prázdniny

V době letních prázdnin bude mateřská škola otevřena ve dnech 2. - 4.7., 13. - 17.8. a poslední týden od 27. do 31.8.2018. Přejeme všem krásné prázdniny a dovolenou a šťastný návrat z cest.
22. 06. 2018

Turnaj o pohár náměstka primátora

V pátek 22.6.2018 se naši předškoláci zúčastnili turnaje v hokejbale o pohár náměstka primátora a vybojovali krásné DRUHÉ MÍSTO! Gratulujeme!!!